Cvičná škola PU

SÚŤAŽ  PDF  Tlač  Email

Naša MŠ má krásny veľký školský dvor, na ktorom je síce zeleň ale podstatné zastúpenie tu majú ihličnany a kríky. Máme len niekoľko listnatých stromov, ale žiadny z nich nie je ovocný strom. Keďže sme ako škola zapojení aj v EKO projekte Zelenej školy, máme v jednej časti dvora vlastné arboretum, v ktorom majú deti možnosť pozorovať rast ovocia a zeleniny s možnosťou ich aj ochutnať.

Asi zhruba pred šiestimi rokmi naše mesto postihla veterná smršť a mnoho listnatých stromov bolo vetrom zničených a vyrúbaných.

Stromom by sme sa všetci veľmi potešili, keďže deti by pozorovali nielen rast, kvitnutie a dozrievanie ovocia, ale mali by možnosť pochutnať si na ovocí o ktoré sa starali. Stromy nám v prostredí medzi bytovkami poskytnú okrem zdravého vzduchu aj vytúžený tieň v horúcom letnom období.

Prosíme podporte preto našu materskú školu v súťaži o ovocné stromy: