Úvod Projekty Zelená škola Projekt „Zelená škola“
Projekt „Zelená škola“  PDF  Tlač  Email

Naša materská škola Štvorlístok vstúpila do dvojročného certifikačného obdobia Zelenej školy v rokoch 2014 – 2016.

O programe

Priateľské vzťahy so žiakmi, pozitívna zmena myslenia a správania, zmysluplne využitý čas, nadšenie a optimizmus. To všetko sa spája so školami, ktoré sú súčasťou najväčšieho vzdelávacieho ekoprogramu na svete, programu Zelená škola.

Škola zmeny

Zelená škola je výchovno-vzdelávací program určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene.

Sme presvedčení, že sa o problematike životného prostredia nestačí len učiť, ale že je zároveň nevyhnutné zmeniť naše konanie. Školy motivujeme k realizácii dlhodobých, praktických a vzdelávacích aktivít, ktoré majú reálny pozitívny dopad na životné prostredie školy a jej okolia.

Realizácia programu podporuje na školách priestor na rozvoj tvorivého a kritického myslenia. Praktická a holistická environmentálna výchova umožňuje nachádzanie súvislostí a hlbšie porozumenie. Na školách zapojených v programe dochádza k zlepšeniu medziľudských vzťahov a atmosféry prostredníctvom spolupráce na spoločných cieľoch.

- Viac informácii: http://www.zelenaskola.sk/co-je-zelena-skola/o-programe#sthash.WuGeEB5O.dpuf

Zelená škola pomáha rozvíjať tieto zručnosti: schopnosť riešiť reálne potreby svojej školy a okolia; spolupracovať v tíme, ale vedieť konať aj samostatne; kriticky myslieť a vyjadriť svoj názor; byť tvoriví, aktívni a zvedaví; prijať zodpovednosť za svoje činy a rozhodnutia.