Cvičná škola PU

Úvod Školská jedáleň Projekty Školské ovocie
Projekt Školské ovocie  PDF  Tlač  Email

Naša školská jedáleň sa zapojila do programu „Školské ovocie“, čo znamená pravidelné zabezpečovanie ovocia a zeleniny alebo výrobkov z nich do škôl. Školská jedáleň nebude používať ovocie a zeleninu na prípravu jedál, ale suroviny budú podávané spoločne s obedom. Na jedálnom lístku sa školské ovocie, zelenina  a šťava vyznačuje ŠOZ.

Cieľom programu je:

• zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny u detí predškolského a školského veku
  • zmeniť stravovacie návyky u detí už v rannom školskom veku
  • znížiť výskyt nadhmotnosti a obezity u detí
  • podporiť zdravú výživu a zvýšiť informovanosť o výživovej hodnote jednotlivých druhov ovocia a zeleniny

Celkovo bude dotovaných šesť základných druhov ovocia, päť druhov zeleniny a tri druhy ovocných či zeleninových štiav:

• Ovocie - jablká, hrušky, broskyne, marhule, slivky, čerešne
  • Zelenina - paprika, rajčiak, reďkovka, kaleráb, mrkva